Logo firmy

Szkolenia na żurawie w Szczecinie

Oferta » Szkolenia morskie i portowe » Szkolenia na żurawie w Szczecinie

Ośrodek Szkolenia Technicznego Gorand zaprasza na kursy przygotowujące do uzyskania uprawnień do obsługi żurawi przenośnych (HDS). Są to hydrauliczne dźwigi samochodowe, które wykorzystywane są w różnych branżach, a ich operatorzy są niezbędni do wykonywania prac przeładunkowych. Uczestnicy naszych kursów zdobywają niezbędne umiejętności i obszerną wiedzę od doświadczonych wykładowców.

Wstępne wymagania dla uczestników kursu dla operatorów żurawi przenośnych (HDS):

  • pełnoletniość,
  • wykształcenie minimum podstawowe,
  • brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku operatora żurawia i dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim.

 

Kurs na operatora żurawia w Szczecinie

 

Przebieg każdego kursu dla operatora żurawi przenośnych zgodny jest z wymaganiami Urzędu Dozoru Technicznego oraz przepisami prawa. Program szkolenia zakłada przekazanie wiadomości o żurawiach, dozorze technicznym, budowie i działaniu żurawi jego elementach, eksploatacji oraz obsłudze. Ponadto każdy uczestnik zostanie poinformowany o obowiązkach operatora, również dotyczących odpowiedniego zachowania się w sytuacjach awaryjnych oraz w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Zależy nam, aby uczestnicy zdobyli wszystkie niezbędne informacje na temat przepisów i obsługi żurawi, by mogli bez obaw podjąć pracę. Zajęcia praktyczne odbywają się pod okiem specjalisty na terenie ośrodka lub danej firmy, o ile posiada wymagany sprzęt i odpowiednie warunki.

 

Uprawnienia dla operatorów żurawi przenośnych (HDS)

 

Uczestnicy kursu otrzymują niezbędne materiały do nauki oraz zestawienie pytań pojawiających się na egzaminie. Uprawnienia dla operatorów żurawi przenośnych nadawane są po otrzymaniu pozytywnego wyniku egzaminu przeprowadzonego przez wydelegowanych inspektorów Urzędu Dozoru Technicznego. Uprawnienia ważne są na terenie całego kraju.

Kadra szkoleniowa z Ośrodka Szkolenia Technicznego Gorand dba o stały rozwój i ma niezbędną wiedzę, którą zawsze przekazuje w sposób jak najbardziej przystępny i bezstresowy. Sprzęt, na którym kursanci odbywają praktykę, jest zawsze sprawny i spełnia wymogi Urzędu Dozoru Technicznego. W naszym ośrodku organizujemy szkolenia zawsze dostosowane do uczestników, chcących otrzymać uprawnienia umożliwiające obsługę żurawi przenośnych ( HDS).

 

Co po szkoleniu dla operatorów żurawi przenośnych (HDS)?

 

Pomyślnie zdany egzamin uprawnia uczestnika do utrzymania uprawnień do obsługi żurawi HDS. Posiadanie takich kwalifikacji otwiera przed kursantem nowe perspektywy i szersze możliwości rozwoju. Czasami takie uprawnienia są potrzebne w obecnej pracy, jednak w wielu przypadkach kursanci myślą nad zmianą miejsca zatrudnienia czy podjęciu pracy jako operatorów żurawi przenośnych (HDS). Sama praca operatora HDS jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca, jednak tym samym dobrze płatna. Droga zawodowa operatora żurawi przenośnych (HDS) jest dość ciekawa i warto obrać ten kierunek. Żurawie HDS wykorzystywane są w wielu branżach i służą do:

  • rozładunku i załadunku pojazdów ciężarowych,
  • przenoszenia gabarytowych ładunków,
  • transportu ładunków.

Wykorzystuje się je również podczas prac modernizacyjnych i konstrukcyjnych. Zakres zastosowań hydraulicznych dźwigów samochodowych (HDS) jest na tyle szeroki, że ich operator bez problemu podejmie satysfakcjonującą i atrakcyjną pracę.

Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne i pracowników firm do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Logo firmy Energopol
Logo firmy Scanjet
Logo firmy Digiservice
Logo firmy Durable
Logo firmy Iqmetal
Logo firmy Polferries
Logo firmy Gaz-system
Logo firmy Msrgryfia
Logo firmy Muehlhan
Logo firmy Marko-service
Logo firmy Polskielng
Logo firmy Navikon
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję