Logo firmy

Suwnice - Kursy obsługi suwnic w Szczecinie

Oferta » Suwnice - Kursy obsługi suwnic w Szczecinie

Ośrodek Szkolenia Technicznego Gorand oferuje kursy obsługi suwnic.. W ostatnich latach mogliśmy zauważyć brak rąk do pracy w branży budowlanej oraz coraz większe zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników obsługujących suwnice. Dlatego też osoby posiadające uprawnienia do obsługi suwnic są bardzo atrakcyjnymi i pożądanymi przez pracodawców osobami na rynku. Nasz ośrodek szkoleniowy oferuje specjalistyczne kursy, które przygotowują do zdobycia niezbędnych uprawnień oraz rozpoczęcie bardzo przyszłościowej pracy jako operator suwnic.

 

Czym są suwnice?

 

Suwnice są maszynami z kategorii dźwignic, które pracują przede wszystkim w branży budowlanej oraz przemysłowej. Składają się z mostu oraz poruszającym się po nim wciągniku lub wciągarce. Urządzenia te pozwalają na szybkie transportowanie ładunków na określonym obszarze poprzez ich przenoszenie w pionie i poziomie. Bardzo często montuje się je na halach produkcyjnych, dzięki czemu można w prosty sposób przenosić ładunki na całym jej obszarze. Jest to znacznie łatwiejsze niż używanie w tym calu na przykład wózków podnośnikowych. Praktyczne przykłady zastosowania suwnicy na halach produkcyjnych to transportowanie blach przygotowanych do obróbki czy przenoszenie form wtryskowych i umieszczanie ich na obrabiarce. Umiejętność obsługi suwnic jest zatem bardzo przydatna.

 

Jak wygląda szkolenie z obsługi suwnic?

 

Podczas szkoleń z obsługi suwnic poruszamy najważniejsze informacje na temat obsługi urządzenia, obowiązkach operatora, działania i eksploatacji suwnic. Omawiane są również zagadnienia związane z dozorem technicznym, bezpieczeństwem i higieną pracy, obowiązkami operatora suwnic przed rozpoczęciem pracy, w tracie pracy i po jej zakończeniu. Nasi wykładowcy poruszają także temat nietypowych i awaryjnych sytuacji w trakcie pracy. Zdajemy sobie sprawę, że sama teoria nie wystarczy, aby zostać operatorem suwnic. Dlatego częścią szkolenia są zajęcia praktyczne, umożliwiające wykorzystanie wszystkich możliwości urządzenia.

Kursy dla operatorów suwnic organizowane przez Ośrodek Szkolenia Technicznego Gorand przygotowują w kompleksowy sposób uczestników do egzaminu, który będzie przeprowadzony przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego lub Transportowego Dozoru Technicznego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu operatorzy otrzymują uprawnienia do pracy na samodzielnym stanowisku.

Organizujemy kursy dla osób indywidualnych w zorganizowanej grupie, a także dla firm, chcących podwyższyć kompetencje i ułatwić zdobycie odpowiednich kwalifikacji swoim pracownikom. Serdecznie zapraszamy!

Logo firmy Energopol
Logo firmy Scanjet
Logo firmy Digiservice
Logo firmy Durable
Logo firmy Iqmetal
Logo firmy Polferries
Logo firmy Gaz-system
Logo firmy Msrgryfia
Logo firmy Muehlhan
Logo firmy Marko-service
Logo firmy Polskielng
Logo firmy Navikon
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję