platforma pracownicza

Jakiego przeszkolenia wymaga obsługa podestów ruchomych?

Najlepszą inwestycją jest zawsze inwestycja w samego siebie: doskonalenie swoich umiejętności, zdobywanie kolejnych uprawnień i pomyślne zdawanie egzaminów. Jeśli chcesz zyskać zawód, dzięki któremu znajdziesz pracę w całej Polsce, a także za granicą, możesz skorzystać m.in. ze szkolenia na obsługę podestów ruchomych. Czym charakteryzują się te konstrukcje? I jak wygląda kurs uprawniający do ich obsługi? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

operator dźwigu

Ile zarabia operator dźwignic?

Jedna z najlepszych inwestycji, jakie możemy podjąć to inwestowanie w siebie, czyli uczęszczanie na różnego rodzaju kursy i zdobywanie nowych umiejętności oraz uprawnień. Dodatkowe kwalifikacje pozwalają nam bowiem podjąć lepsze, bardziej płatne prace, które z jednej strony zwiększają nasz domowy budżet, a z drugiej gwarantują poczucie samorealizacji. Ciekawym kierunkiem, który wybiera coraz więcej osób, są kursy na operatora dźwignic. Dlaczego warto wybrać właśnie to szkolenie? I na jakie zarobki może liczyć operator maszyn? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

dźwignice w porcie

Jakie grupy dźwignic możemy wyróżnić?

Dźwignice, zwane kiedyś również dźwigami, to urządzenia robocze wykonujące pracę przerywaną, które służą do podnoszenia i szybkiego przemieszczania różnego rodzaju ładunków na niewielkie odległości. W praktyce najczęściej używa się ich podczas załadunków i rozładunków towarów, a także przy budowie lub montażu różnego typu obiektów. Wyróżniamy wiele rodzajów dźwignic, a ich podziały wynikają przede wszystkim z różnego sposobu działania oraz odmiennej budowy.

pracownik w porcie

Rodzaje szkoleń morskich i portowych

Jeżeli twoja praca odbywa się na wodzie, z pewnością wiesz, że chcąc zapewnić sobie i innym maksymalne bezpieczeństwo konieczne jest posiadanie gruntownej wiedzy dotyczącej potencjalnych zagrożeń. Szkolenia morskie i portowe mają na celu edukowanie osób pracujących na wodzie i w porcie w celu zapewnienia im większego bezpieczeństwa w pracy. Dodatkowo, uczestnictwo w specjalistycznych kursach pozwala na zwiększenie swoich kompetencji, a co za tym idzie także perspektyw zatrudnienia.

żuraw okrętowy

Jak nauczyć się obsługi żurawia okrętowego?

Praca na morzu często wiąże się z korzystaniem z zadziwiających, zaawansowanych maszyn. Ich obsługa nie należy do prostych i intuicyjnych zadań. Z tego względu korzystanie z wielu specjalistycznych urządzeń dostępnych na statkach wiąże się z koniecznością posiadania konkretnych uprawnień. Nie inaczej jest z żurawiami okrętowymi, którymi posługiwać się mogą wyłącznie osoby po ukończeniu odpowiedniego kursu i zdaniu niezbędnego egzaminu potwierdzającego nabytą w trakcie szkolenia wiedzę i umiejętności.

samochod

Czy do obsługi HDS wystarczy prawo jazdy?

Obsługa HDS wiąże się z manewrowaniem dużymi i ciężkimi ładunkami, co wymaga szczególnej ostrożności i odpowiednich umiejętności. Ze względu na specyfikę urządzenia, nie zawsze jasne jest, jaki zakres kwalifikacji wymagany jest do konkretnych czynności. Czy można obsługiwać lub przewozić HDS bez dodatkowych uprawnień, mając jedynie prawo jazdy?