Logo firmy

Kurs na operatora żurawi samojezdnych

Oferta » Kurs na operatora żurawi samojezdnych

Kurs operatora żurawi samojezdnych to nasza propozycja podnoszenia i zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych. Organizowany przez firmę Gorand ze Szczecina kurs operatora żurawi samojezdnych dzieli się na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Całe szkolenie kończy się państwowym egzaminem przeprowadzanym przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego. Pozytywny wynik oznacza uzyskanie uprawnień do obsługi żurawi samojezdnych . Uprawnienia wydawane są terminowo i pozwalają na obsługę żurawi, zainstalowanych na podwoziach kołowych lub gąsiennicowych.

 

Kto może odbyć kurs na operatora żurawia?

 

Kurs operatora żurawia skierowany jest do wszystkich osób, które:

• mają ukończone 18 lat,

• zdobyły minimum wykształcenie podstawowe,

• uzyskały zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania pracy w zawodzie operatora żurawi samojezdnych.

 

Przebieg kursu na żurawie

 

Kurs na żurawie  oferowany przez nasz ośrodek szkoleniowy podzielony jest na część teoretyczną oraz praktyczną, która obywa się na specjalnie przygotowanym do tego placu manewrowym. Tak samo jak w przypadku zdobywania innych uprawnień na dźwigi czy wózki widłowe niezbędne jest zdanie z wynikiem pozytywnym egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Biorąc udział w naszym szkoleniu, zdobędziesz konieczną wiedzę i umiejętności, aby bezpiecznie i profesjonalnie obsługiwać żurawie samojezdne. Cały kurs podzielony jest na kilka etapów, w tym:

  • informacje o dozorze technicznym,
  • nauka o budowie żurawi samojezdnych,
  • poznanie obowiązków operatora żurawia,
  • zasady BHP w pracy operatora żurawi,
  • zajęcia praktyczne.

Zajęcia praktyczne prowadzone są w naturalnych warunkach pracy żurawi samojezdnych. Są to tereny współpracujących z nami firm transportowych, logistycznych i budowlanych. Zajęcia prowadzone są na w pełni sprawnych i wykorzystywanych w codziennej pracy żurawiach samojezdnych. Nauka prowadzona jest na sprzęcie firm Grove, Fuchs i Liebherr, czyli trzech największych producentach tego rodzaju urządzeń. Bardzo zaawansowana część praktyczna doskonale przygotuje Państwo do pracy w zawodzie operatora żurawi samojezdnych, bez względu na rodzaj używanego w pracy sprzętu i charakter wykonywanych nim zadań. Uprawnienia zawodowe na operatora pozwalają podjąć pracę w branży budowlanej, transportowej oraz przetwórstwa metali.

  • Czas oczekiwania na wydanie uprawnień po zdanym egzaminie to ok. 2 tygodnie.
  • Czas trwania zajęć praktycznych wynosi 5-8 godzin.

Zajęcia teoretyczne mogą być przeprowadzone w dogodnym dla Państwa czasie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. W cenie kursu otrzymają Państwo niezbędne materiały szkoleniowe.

 

Żurawie samojezdne

 

Żurawie samojezdne to specjalistyczne pojazdy, które używa się do prac przeładunkowych i montażowych. Zbudowane są na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Bez względu na rodzaj żurawia do jego obsługi niezbędne są uprawnienia. Tego typu pojazdy znajdują szerokie zastosowanie i jest na nie duże zapotrzebowanie, dlatego operatorzy żurawi są cenionymi i potrzebnymi pracownikami. Ścieżka kariery operatora żurawi samojezdnych jest bardzo atrakcyjna i oferuje świetnie warunki finansowe. Miesięczne zarobki operatora żurawi samojezdnych wynoszą około 4300 złotych netto. Żurawie samojezdne wykorzystuje się najczęściej w budownictwie do:

  • montażu obiektów przemysłowych,
  • prac transportowych i przeładunkowych w zakładach przemysłowych, portach, składowiskach.

Mogą przemieszczać się po drogach publicznych oraz placach budowy, dlatego są dość uniwersalnym UTB ( Urządzeniem Transportu Bliskiego. Zapraszamy do współpracy osoby ze Szczecina i jego okolic, a także pracodawców, chcących skierować na kurs swoich pracowników.

Logo firmy Energopol
Logo firmy Scanjet
Logo firmy Digiservice
Logo firmy Durable
Logo firmy Iqmetal
Logo firmy Polferries
Logo firmy Gaz-system
Logo firmy Msrgryfia
Logo firmy Muehlhan
Logo firmy Marko-service
Logo firmy Polskielng
Logo firmy Navikon
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję